نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
در جلسه شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران مطرح شد؛

حسن پور: تنهاراه برون رفت از بحران اقتصادی عمل به مباحث اقتصاد مقاومتی است/ علی فاضلی:۱۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد نفت صرف کارمندان دولت می‌شود

جلسه با حضور غلامرضاحسن پور رئیس بسیج اصناف کشور و علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران و محمود فقیهی رئیس شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق، اعضای شورای مرکزی، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در محل ساختمان بسیج اصناف کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور،جلسه با حضور غلامرضاحسن پور رئیس بسیج اصناف کشور و علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران و محمود فقیهی رئیس شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق، اعضای شورای مرکزی، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در محل ساختمان بسیج اصناف کشور برگزار شد.

غلامرضا حسن پور رئیس بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور هدف از ایجاد شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران را هم افزایی و ظرفیت سازی بهتر و بیشتر در جامعه اصناف و بازاریان بیان کرد. در ادامه افزود: بصیرت و هوشیاری مردم در اتفاقات اخیر نشان از ولایت پذیری آنان است. غلامرضا حسن‌پور رئیس بسیج اصناف در این نشست با اشاره به اغتشاشات اخیر ادامه داد: بعد از این اتفاقات باید بیان شود که وظیفه ما در مقابل اصناف چیست، تا خدای نکرده دوباره از این اتفاقات نیفتد. وی با بیان اینکه مردم به صحنه آمدند و گفتند، ما از منافقین و ضد انقلاب جدا هستیم، افزود: ما در خط امام هستیم و عاشق شهدا هستیم. رئیس بسیج اصناف با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری به دو دولت قبل و فعلی در این مورد گفت: وظیفه این شورا این است که در بحث اقتصاد مقاومتی گام بردارد و باید مباحث را کاربردی کرد. وی افزود: در این شورا باید راه‌هایی را بیابیم که چگونه واحدهای تولیدی غیرفعال و نیمه فعال احیا می‌شوند و بررسی کنیم که چگونه واحدهای تولیدی ما می‌توانند نقش آفرینی داشته‌باشند. محمود فقیهی رئیس شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران بیان کرد: ظرفیت های بسیج باید در کنار ظرفیت اتاق های اصناف قرار گیرد تا شاهد کارهای بزرگ باشیم. علی فاضلی امروز در نشست شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران با اشاره به لایحه بودجه 97 گفت: حدود 95 درصد این بودجه را هزینه‌های جاری تشکیل می‌دهد و به مشکل بنگاه‌های دیگر نمی‌پردازد. رئیس اتاق اصناف ایران افزود: وقتی یک بودجه 110 هزار میلیارد تومانی از منابع نفتی تامین می‌شود و بعد خرج کارمندان دولت می‌شود و از بودجه عمرانی کسر می‌شود، نمی‌توان از این بودجه در عرصه تولید انتظار توسعه داشت. فاضلی بیان داشت: در این مسائل ما مقصریم، بد عمل کرده‌ایم و دشمن درست عمل کرده است. وی با اشاره به 3 میلیون سفر خارجی گفت: بخشی از این مسافرت‌ها غیرضروری است که منجر به خروج ارز قابل توجهی از کشور می‌‌شود. فاضلی بیان داشت: «باید واقعیت‌ها را بیان کنم حتی اگر به ضررم تمام شود. ما مدعی می‌شویم که دولت مالیات نگیرد، منابع نفتی هم که با مشکل مواجه است، پس چطور هزینه‌ها را پرداخت کند؟ مگر دولت امروز، دولت صهونیستی است؟ اهداف اصلی دولت، بدون کمک ما به بار نخواهد نشست و با صحبت‌های رهبری هم در تضاد است. رئیس اتاق اصناف ایران بیان داشت: منابع نفتی دولت مشکل دارد، مالیات هم اخذ نکند، چگونه این دولت کشور را اداره کند؟ این دولت، دولت صهیونیست نیست که این گونه با آن رفتار می‌کنیم. رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی باید برنامه داشت و بدون برنامه امکان ندارد بتوان کاری انجام داد. وی با بیان اینک دولت در تامین منابع مالی مشکل دارد، گفت: هنوز 10 هزار میلیارد تومانی که به عنوان تسهیلات پرداختی به اصناف مصوب شد، تأمین اعتبار نشده و پرداخت نشده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.