نظرسنجی

چگونه اصناف می توانند به جهش تولید کمک کنند؟
غلامرضا حسن پور:

دولت از اخراج کارگران اجتناب نمی‌کند

مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور گفت: واگذاری صنایع و مجموعه های دولتی به بخش خصوصی یکی از دلایل عمده ای است که تعدیل یا اخراج کارگران را به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف و بازاریان کشور غلامرضا حسن پور مسئول سازمان بسیج اصناف، با اشاره به اخراج گسترده کارگران واحدهای صنعتی وابسته به دولت اظهار داشت: در خصوص اخراج کارگران نمی شود یک روند یا دلیلی ثابت آورد تا بتوانیم موضوع را بررسی کنیم. در حال حاضر تمام نهادها و اداره‌ها در تعدیل نیروهای خود اجتناب نمی‌کنند چراکه با وجود عدم گردش مالی یا عدم بازار مناسب برای فروش کالاهای خود، دچار مشکلات متعددی هستند، از این رو برای حفظ و بقای خود به گره گشایی هایی مثل اخراج کارگران روی می آورند.

وی به رویه غلط واگذاری های شرکت های دولتی به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: واگذاری صنایع و مجموعه های دولتی به بخش خصوصی یکی از دلایل عمده ای است که تعدیل یا اخراج کارگران را به دنبال دارد،‌ متأسفانه نظارتی صحیح بر عملکرد بخش خصوصی نیست و با این وضعیت نمی توان انتظار داشت که تعدیل نیروی کار را شاهد نباشیم.

 مسئول سازمان بسیج اصناف تصریح کرد: رکود در بازارهای کشور باعث شده تا واحدهای صنعتی با کمتر از 50درصد ظرفیت خود فعالیت کنند،‌در این شرایط فضا برای فعالیت کارگران محدود شده و به ناچار واحد صنعتی تعدیل نیرو می کند که این هم از دستاوردهای دولت در حوزه صنعت است!

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.