نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
CAPTCHA عکس
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
رئیس سازمان بسیج اصناف،بازاریان و تجار کشور:

کارویژه های بسیج اصناف راه گشای اقتصادی کشور است

رئیس سازمان بسیج اصناف،بازاریان و تجار کشور:بسیج از این جمع کار ویژه‌های اختصاصی در مباحث اقتصادی کلان نظام را انتظار دارد. باید با خود باوری و روحیه بسیجی مشکلات اقتصادی پیش روی مردم راحل کرد.

به گزارش پایگاه خبری بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، غلامرضا حسن پور رئیس بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور درهمایش فرماندهان و مدیران بسیجی وزارت امور اقتصادی و دارایی در مشهد مقدس عنوان کرد: بسیج ازاین جمع کار ویژه  اختصاصی در مباحث اقتصادی کلان نظام را انتظار دارد. باید با خود باوری و روحیه بسیجی مشکلات اقتصادی پیش روی مردم راحل کرد.

حسن پورافزود: میدان نبرد ما میدان اقتصادی است و باید مدیران و کارشناسان بسیجی باخود باوری و پایداری در وسط این میدان نقش آفرینی کنند و با آمادگی معنوی وعلمی همراه با برنامه ریزی دقیق تحول اقتصادی را رقم بزنند. در این میان نقش بسیجیان وزارت امور اقتصادی و دارایی از سایرین بر جسته تراست.

 

محمد رضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در این همایش عنوان کرد: حرکت دشمنان انقلاب اسلامی بعد از ۴ دهه از پیروزی انقلاب در حوزه اقتصادی متمرکز است. حل مشکلات اقتصادی کشور با عزم و اراده داخلی و روحیه بسیجی و جهادی و اعمال مدیریت صحیح امکان دارد. -ایجاد یاس و نا امیدی در امور کشور از اهداف اقتصادی دشمنان انقلاب اسلامی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مبارزه با فساد و ناکارامدی از وظایف مهم بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب در کشور است.

وی در خصوص ظرفیت های عظیم اقتصادی در کشور افزود: چون خوب کار نکردیم سهم سوء تدبیر داخلی در افزایش مشکلات حرف اول را می زند. سوء تدبیرها و سوء مدیریت ها و عدم وجود تعهد انقلابی موجب رشد مشکلات اقتصادی در داخل کشور شده است. اگر در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه ریزی صحیح اقتصادی انجام ندهیم و تحولات خوبی نخواهیم داشت  و وزارت امور اقتصادی و دارایی مرکز ثقل تغییرات و تحولات باشد.

پور ابراهیمی یکی از عوامل اغتشاشات اخیر را عدم مدیریت صحیح موسسات مالی و بانکی عنوان کرد: برخی از ترازنامه های بانکی و بیمه ای موهومی هستند و شفاف نیست و در تعدیل صورت های مالی نقاط ضعف نباید پوشانده شود و باید در انتشار صورت های مالی شفافیت اطلاعات مدنظر باشد. برخی چالش ها در نظام بانکی و بیمه های بازرگانی و سایر بخش ها مانند امور مالیاتی و گمرک در جلسات با کمیسیون اقتصادی مجلس مورد تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی است.

وی در خصوص طرح جامع برون رفت از مشکلات برای موسسه های مالی و اعتباری افزود: با بانک مرکزی به دنبال برنامه جامع برای برون رفت از مشکلات موسسات مالی و سپرده گذاران هستیم. حوزه بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی مسولیت مهمی در برنامه‌ریزی برای برون رفت از مشکلات مالی و بانکی و بیمه ای دارند.

پور ابراهیمی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده صنعت بیمه های بازرگانی دچار چالش های متعددی مانند زیان انباشته است و ۵۰ درصد بیشترین چالش ها مربوط به بیمه ایران است و نظام بیمه ای نیازمند اصلاح است و برخی از شرکت ها تا قبل از حاد نشدن مشکلات باید کاری منطقی و کارشناسی برای برون رفت از انحلال انجام شود تا آثار مالی مانند موسسات اعتباری و بانکی مشکل زا در صنعت بیمه مشاهده و ایجاد نشود. صورت های مالی باید از شفافیت و حسابرسی درست برخوردار باشد تا مشکلات و چالش ها و فساد احتمالی کشف و بیان شود. در صنعت بیمه و بیمه ایران ضرورت خانه تکانی بسیار مهم است و انجام خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مبارزه با فساد یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری است و ما باید در حوزه های اقتصادی مانند بانک و بیمه و گمرک و مالیاتی و شرکت های دولتی با آن مبارزه عملی و حرفه ای داشته باشیم. مبارزه با قاچاق کالا در اقتصاد مقاومتی بسیار اهمیت دارد. شفافیت در اطلاعات اقتصادی کشور بسیار مهم است و با رانت های اطلاعاتی باید مبارزه کرد تا عده ای به منافع اقتصادی شخصی و گروهی نرسند.

پور ابراهیمی ادامه داد: مبارزه با مفاصد اقتصادی از مهم ترین تصمیمات نظام است. مشکلات اقتصادی برای مردم قابل تحمل است ولی نابرابری اقتصادی و تبعیض و بی عدالتی غیر قابل تحمل است. بررسی انجام تحولات قانون مجموعه نظام بانکی و عقود بانکی و غیر ربوی و بانکداری اسلامی را در دستور کار مجلس داریم.

در پایان عنوان کرد: برای کاهش سهم نفت در اقتصاد و درآمدهای کشور در تلاش هستیم تا به یک سوم سهم برسیم و کنترل نماییم و سهم مالیات افزایش یابد و از فرار مالیاتی جلوگیری نماییم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.