شناسه : 5067
امروز یکشنبه 1398/05/27 - 14:04
نویسنده : admin-asnaf

‌بسیج اصناف ۱۰۰ واحد مسکونی ‌مناطق سیل‌زده ‌پلدختر را بازسازی کرد

مسئول بسیج اصناف کشور با بیان اینکه ۱۰۰ واحد مسکونی در شهر سیل‌زده پلدختر توسط بسیح اصناف بازسازی شد‌، گفت: مناطق سیل‌زده کشور هنوز به کمک خیرین و بازاریان نیاز دارند.

به گزارش خبرنگار بسیج اصناف در پلدختر؛ در آستانه عید سعید غدیر خم و هفته بسیج اصناف غلامرضا حسن‌پور رئیس بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با حضور در شهر سیل زده پلدختر یکصدمین منزل مسکونی بازسازی شده را افتتاح نمود.

 وی در جمع خیرین اصناف و بازار مسئولین  شهرستان و امام جمعه  پلدختر اظهار داشت :  خیرینی که اموال‌شان را به مردم هدیه کرده و تا زمانی که مردم از آن استفاده می‌کنند ثواب و حسنه برای آنان نوشته می‌شود، بسیج اصناف فعالیت‌ها و کمک‌های مختلفی به مردم سیل‌زده پلدختر ارائه داده‌ است.

مسئول بسیج اصناف کشور با بیان اینکه 230بیش هزار جوان در خون غلتیده جان خود را فدای اسلام  کردند، عنوان کرد: مقاومت مردم پلدختر در زمان دفاع مقدس و همچنین در سیل اخیر نیز خود نمایی کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیج اصناف 100واحد مسکونی تعمیری با همت گروه جهادی رهپویان شهید ابراهیم هادی را باز سازی کرد ، افزود: بیش از 900میلیون تومان برای تعمیرات این 100واحد مسکونی هزینه شده‌است.

غلامرضا حسن پور عنوان کرد: از مبلغ  900 میلیون تومان،بیش از 300 میلیون تومان مربوط به مصالح ساختمانی که توسط خیرین اصناف و بازار تامین شد و 600 میلیون تومان مابقی مربوط به عوامل انسانی از قبیل سنگ کار،بنا، گچ کار و ... که به صورت رایگان توسط گروههای جهادی این امر انجام پذیرفت. انجام چنین کاری یعنی کار جهادی که باید در همه بخش ها تقویت شود.

وی بیان کرد: در بازسازی و تعمیرات که به مدت 45 روز طول کشید سعی کردیم از ضعیف‌ترین اقشار جامعه انتخاب شوند که این 100واحد مسکونی بلا فاطله بعد تعمیر هر واحد تحویل خانواده های محترم شد و امروز بعذد از صدمین واحد جمعا حدود پانصد نفر به زندگی عادی خود برگشتند. در ضمن برخی وسایل ضروری زندگی به این خانواده ها هدیه شد.

حسن‌پور با بیان اینکه روحیه و کار جهادی در شهر پلدختر وجود دارد، گفت: امیدوارم این جلسه شروع راه دیگری برای کمک به دیگر سیل‌زدگان کشور باشد و پیام من به بازاریان و تجار این است که سیل‌زدگان خوزستان، لرستان ،گلستان  و سایر استان ها را فراموش نکنند، به ویژه در مرحله دوم طرح جهاد هم بستگی ملی برای احداث، بازسازی و مرمت منازل مسکونی سیل زدگان با جهاد مالی خود اقدام نمایند .

رئیس بسیج اصناف کشور با تأکید به اینکه بخش عمده‌ای از کمک‌های بسیج اصناف در اختیار سپاه‌های استانی قرار می‌گیرد تا با کمک بسیج سازندگی در آنجا به سرانجام  برسانند، خاطرنشان کرد: بسیج اصناف کشور بسته‌های لوازم التحریر را قبل از مهرماه بین دانش‌آموزان سیل‌زده توزیع خواهد کرد.

وی در پایان بیان کرد: همچنین در آستانه عید سعید غدیر خم و هفته بسیج اصناف، دو سری جهیزیه کامل به دو زوج جوان اهدا شد.

برچسب ها
دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.